Reference

Vybavujeme rehabilitační centra, lázně, odborné firmy (např. nemocnice, lékařské ordinace),  sportovní kluby, domovy seniorů, speciální školy, ale i jednotlivé domácnosti napříč celou Českou republikou. Seznam našich vybraných zákazníků naleznete v sekci Naši zákazníci


Jedním z prvních fyzioterapeutů, který vyzkoušel naše produkty je Mgr. David Vrbický, který je významným fyzioterapeutem Českého olympijského týmu. 


"Udržet vrcholové sportovce v dobré kondici, zdravé, plné síly a připravené na náročný program Olympijských her a světových pohárů není vůbec snadné. V Insbrucku, Londýně ani v Soči nebylo z pohledu lékařského vybavení jednoduché zabezpečit komplexní a vysoce efektivní terapeutické postupy v extrémně náročném programu.
BioMat
 – infračervená iontová termoterapie pro pevné zdraví, výkonnost a regeneraci. Tuto formu terapie využívají nejlepší čeští sportovci a olympionici velmi rádi a již třetím rokem je nedílnou součástí terapeutického vybavení na všech klíčových akcích českého vrcholového sportu. Díky komplexnosti a mobilitě je využití podložek BioMat velmi široké a vhodné pro každého.

BioMat nám pomáhá řešit hned několik důležitých aspektů zdraví. Především přípravu před výkonem a eliminace zranění a potom použití během a po výkonu, kdy je zapotřebí rychle zregenerovat a nabrat nové síly do dalších závodů, říká fyzioterapeut olympijské týmu Mgr. David Vrbický.

BioMat využíváme především pro maximálně efektivní přípravu veslařů, lyžařů, bruslařů, ale i atletů, kdy sportovci absolvují enormní zátěž, potřebují rychle regenerovat a být maximálně připraveni na další závody. Zároveň BioMat využíváme k podpoře udržení celkové rovnováhy organismu zdraví při drobných nachlazeních a virózách. Díky BioMat se nám daří dát sportovce také do psychické pohody a zajistit jim účinnou regeneraci Jako fyzioterapeut vnímám největší výhody Amethyst BioMat v terapeutických účincích infračerveného světla přírodních parametrů a záporných iontů, které jsou všeobecně známé.

BioMat tyto účinky kombinuje a je tak velmi dobrým pomocníkem nejen pro mou práci, kdy dochází k výraznému zmírnění svalového napětí před samotnou fyzioterapií, ale i pro samotné sportovce, kteří mohou svůj čas pro regeneraci využít maximálně efektivně. Přitom "pouze" leží 20-30 minut na podložce a mohou si v klidu odpočinout.

Regenerace a odpočinek po výkonu, který nejčastěji sportovci uvádějí, je příjemný pocit tepla v kombinaci s pocity uvolnění bolavých svalů, kloubů a znovu dobití energie. Zároveň z medicínského hlediska dochází k hloubkovému prohřátí a uvolnění svalů, zmírnění bolestí, rychlejšímu vstřebávání hematomů, uvolnění a relaxaci a tím celkové rychlejší regeneraci. Na posledních olympijských hrách v Soči byl BioMat v každodenní permanenci. Zejména mezi snowboardisty, sjezdovými lyžaři, skokany na lyžích a sáňkaři. BioMat například využívala Šárka Pančochová, či naše pozdější olympijské vítězky Eva Samková a Martina Sáblíková. Z alpského lyžování pak nelze opomenout Ondru Banka či Kláru Křížovou.

Amethyst BioMat využívají také hráči extraligového hokejového týmu Mladé Boleslavi. V přípravě na zápas či trénink jim BioMat pomáhá zejména před rozbruslením, kdy díky lepšímu prokrvení slouží jako prevence zranění, natažení svalů, třísel, zad a napomáhá lepšímu okysličení celého těla. Všichni hráči vnímají BioMat jako skvělého pomocníka v optimální přípravě na výkon."